zamknij
Wielkość tekstu
Kontrast
zamknij
Dobierz indywidualną dietę
Dobierz indywidualną dietę dla siebie i swojej rodziny !

DASH Depresja

Pobierz bezpłatny plan żywieniowy na 3 dni, PDF 810 KB
Wybierz dietę dla siebie

Depresja to stan długotrwałego obniżenia nastroju, któremu towarzyszy poczucie smutku, brak chęci do działania oraz negatywne postrzeganie rzeczywistości. To choroba ciała i ducha, która może dotknąć osoby w każdym wieku, bez względu na płeć czy status społeczny. Zapadają na nią coraz młodsze osoby, a nawet dzieci. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.

Zbilansowana, racjonalna dieta może znacząco zmniejszyć ryzyko pojawienia się zaburzeń nastroju. Prawidłowe odżywianie wpływa bowiem na poziom serotoniny, zwanej hormonem szczęścia. Niekorzystnie na nastrój działa dieta uboga w witaminy i składniki mineralne oraz kwasy tłuszczowe omega-3, a obfitująca w cukier i tłuszcze trans.

Dieta DASH Depresja może być dużym wsparciem w leczeniu psychoterapeutycznym i farmakologicznym depresji, gdyż wzmacnia układ nerwowy. Przepisy w niej zawarte są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, kwas foliowy, witaminę B12, cynk, selen i żelazo. Składniki te pomagają redukować napięcia i stres.

Zarejestruj się, a my dostarczymy Ci pyszne, szybkie i łatwe w przygotowaniu jadłospisy, dzięki, którym już za dwa tygodnie poczujesz się lepiej!

Spróbujesz?

Nie masz jeszcze konta w serwisie? Zarejestruj się.
Jedz zdrowo i żyj zdrowo.

Załóż konto