Narodowy Fundusz Zdrowia prezentuje kolejny e-book terapeutyczny. Publikacja powstała zmyślą o osobach zmagających się z zespołem jelita nadwrażliwego IBS (ang. irritable bowelsyndrome, IBS). Nawet 80% osób z IBS wiąże występowanie objawów tej choroby z dietą. Modyfikując odpowiednio styl życia i sposób żywienia można osiągnąć złagodzenie, a niekiedy nawet ustąpienie dolegliwości na dłuższy czas, a tym samym poprawić komfort codziennego życia i samopoczucie.

W części teoretycznej e-booka przedstawiliśmy podstawowe informacje o leczeniu i łagodzeniu objawów oraz strategie żywieniowe pomocne w zespole jelita nadwrażliwego.
W części praktycznej proponujemy potrawy, które mogą stanowić element żywienia osoby z IBS w zależności od postaci choroby oraz mogą być źródłem inspiracji do komponowania własnych posiłków.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował drugi z serii e-booków terapeutycznych, opracowanych dla portalu diety.nfz.gov.pl.

Niniejsza publikacja powstała z myślą o osobach z dolegliwościami skóry, a w szczególności tych wszystkich, którzy zmagają się z trądzikiem. To poradnik, połączony z praktyczną wiedzą naukową i przykładowymi przepisami. Zachęcamy w nim przede wszystkim do przyrządzania i spożywania potraw bogatych w warzywa i owoce, produkty zbożowe, rośliny strączkowe oraz ryby. Dobrze dobrane potrawy i składniki mają dobroczynny wpływ na stan skóry oraz na skuteczność terapii chorób dermatologicznych.

ŻYWIENIE DLA OSÓB ZE STOMIĄ portalu diety.nfz.gov.pl, to pierwszy e-book terapeutyczny przygotowany przez  Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Fundacją STOMAlife. Publikacja powstała z myślą o osobach ze stomią. To poradnik psychodietetyczny połączony z praktycznymi przepisami. W e-booku proponujemy potrawy na co dzień, na Święta i szczególne okazje, przygotowane tak, aby smakowały i łączyły przy wspólnych posiłkach całą rodzinę. Jeden z rozdziałów zawiera przepisy nadesłane przez samych stomikow.

Jedz zdrowo, żyj zdrowo!