zamknij
Wielkość tekstu
Kontrast
zamknij
Dobierz indywidualną dietę
Dobierz indywidualną dietę dla siebie i swojej rodziny !
zamknij

Kalkulator BMI

Wpisz dane do kalkulatora i wylicz swoje BMI. Wynik określi jakie zapotrzebowanie energetyczne ma Twój organizm. Pozwoli też oszacować zagrożenie chorobami związanymi z nadwagą i otyłością.

Twój wskaźnik BMI i zapotrzebowanie energetyczne

Twoje zapotrzebowanie energetyczne to 2536 kcal / dzień.

Najmniejsza liczba kilokalorii, którą musisz dostarczyć do organizmu by żyć to 1492 kcal.

Zaloguj się i pobierz darmowe jadłospisy

BMI jest w normie. Nie zwalnia to jednak ze stosowania zasad zdrowego odżywiania, aby przeciwdziałać ewentualnemu wystąpieniu nadmiernej masy ciała w przyszłości. Właściwy sposób odżywienia na co dzień pomoże utrzymać dobry stan zdrowia, kondycję i samopoczucie, a także będzie pomocny w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych.

Waga prawidłowa (BMI 22.27)

niedowaga
waga prawidłowa
nadwaga
stopień I otyłości
stopień II otyłości
stopień III otyłości

Wskaźnik BMI

BMI (ang. Body Mass Index) to wskaźnik proporcji wzrostu do wagi. Umożliwia sprawdzenie, czy nasza masa ciała jest optymalna i obliczenie odpowiedniej wartości kalorycznej diety. Pozwala również ocenić ryzyko wystąpienia takich chorób jak: cukrzyca typu 2, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, udar mózgu czy nowotwory.

Podstawowa Przemiana Materii (PPM)

Podstawowa przemiana materii (PPM) to minimalna liczba kilokalorii niezbędna do prawidłowego działania narządów i przebiegu podstawowych procesów fizjologicznych. Miara ta nie uwzględnia codziennej aktywności życiowej i aktywności fizycznej. Kaloryczność codziennego jadłospisu nie może być niższa niż PPM, ponieważ poważnie zagrażałoby to zdrowiu.

Całkowita Przemiana Materii (CPM)

Całkowita przemiana materii (CPM) to suma dziennego wydatku energetycznego, uwzględniająca podstawową przemianę materii oraz codzienny tryb życia i aktywność fizyczną. Określa zapotrzebowanie kaloryczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przy założeniu utrzymania stałej masy ciała.